18.07.2014 | Časopis Lekoviti med - Broj 7 | Pregleda: 3998 | Autor: lekovitimed | 0
Vasil Andritoju, osnivač prvog privatnog apiterapijskog medicinskog centra u Rumuniji tvrdi da je Rumunija kolevka tretmana pčelinjim proizvodima
- Pčelinji otrov koristi se kod multiple skleroze, polen kod lošeg varenja, a medom se mažu rane na koži koje tako brže zarastaju. Apiterapija je živa u Rumuniji, jer se košnice smatraju najstarijom i najzdravijom prirodnom apotekom – kaže Kristina Matesku, direktor Instituta za apikulturna istraživanja i razvoj u Bukureštu.
U divljini Karpata danas se u Rumuniji sakuplja najviše pčelinjih proizvoda koji se koriste u tradicionalnom lečenju.
- Rumunija je pionir u apiterapiji, u njoj se terapija medom i pčelinjim proizvodima smatra delom naučne medicine – ističe američki profesor Teodor Šarbulije, koji je na čelu Apimondia, komisije za apiterapiju, grupe koja objedinjuje hiljade praktičara iz celog sveta.
U fabrici Instituta za istraživanje i razvoj pčelarstva redovno se proverava tekstura krema baziranog na pčelinjem otrovu. Osnovan još 1974, Institut zapošljava 105 radnika koji se brinu o kolonijama pčela i prave i prodaju tridesetak licenciranih proizvoda.
U Bukureštu se nalazi i Apiterapijski medicinski centar, prvi u svetu, otvoren 1984. godine, a u mestu Balanešti, u oblasti Gorž, smešten je prvi privatni Apiterapijski medicinski centar. Njegov osnivač je Vasil Andritoju, profesor istorije iz mesta Targu Žiu i predavač u rumunskoj Nacionalnoj asocijaciji za dopunske terapije, jedan od najpoznatijih apiterapeuta u Rumuniji.
Prof. Andritoju otkrio je čudesna svojstva meda tražeći lek za sebe i svoje bližnje.
Njegov medicinski apiterapeutski centar danas ima nekoliko laboratorija i proizvodi veći broj preparata, od kojih 48 već ima licencu suplemenata u ishrani. Nalazi se na brdu prekrivenom svim vrstama cveća, sa florom koja organski, divlje raste.
BEOGRAD :
BEOGRAD :
BILJNI CENTAR MAGIČNO BILJE - NAJKVALITETNIJI DIJETETSKI SUPLEMENTI IZ CELOG SVETA
© 2013 by Magično bilje | Sva prava zadržana.
Development: draganmarkovic.net