19.05.2017 | Časopis Lekoviti med - Broj 24 | Pregleda: 1007 | Autor: lekovitimed | 0
Tatjana Mrdak, pčelarka koja uspešno vodi svoje poljoprivredno gazdinstvo i zarađuje baveći se pčelarstvom, slikovito je dočarala kako je došla do zarade od pčelarenja i bitno promenila i unapredila svoj život
Pčelarstvo se smatra muškim zanimanjem i baš zbog toga moj razvojni, pčelarski put nije bio nimalo lak. U prvim godinama kroz stalno nadmudrivanje i dokazivanje da sam kao žena ravnopravna sa svojim kolegama, sposobna za obavljanje svih poslova kao i za upravljanje, razbijala sam neverice. Mnogi su kad saznaju da sam pčelarka mislili: ,Ma, ona samo pomaže svom suprugu na pčelinjaku., Ipak, najčešće sam se suočavala sa blagom dozom zadrške, ali i podrškom da uspem - kaže Tatjana Mrdak, pčelarka i predsednica pčelarskog društva ,Sivac,, za koju svi koje je poznaju tvrde da zna, može i hoće da svoju snagu, energiju i znanje usmeri za dobrobit i razvoj savremenog pčelarstva u Srbiji.
Kakav je status žena pčelara u Srbiji? Da li ih kolege pčelari dovoljno uvažavaju?
- Žena u pčelarstvu bilo je oduvek, bilo da su radile kao pomoćne radnice na pčelinjaku ili su se samostalno bavile pčelarstvom. Savez pčelarskih organizacija Srbije (SPOS) postoji sto dvadeset godina, a ja sam prva žena u toj bogatoj istoriji koja je postala članica Izvršnog odbora SPOS-a. Međutim, žena pčelarka je i majka, domaćica, kuvarica, ekonomistkinja u svom domaćinstvu.
Pročitajte više u 24. broju Lekovitog meda
BEOGRAD :
BEOGRAD :
BILJNI CENTAR MAGIČNO BILJE - NAJKVALITETNIJI DIJETETSKI SUPLEMENTI IZ CELOG SVETA
© 2013 by Magično bilje | Sva prava zadržana.
Development: draganmarkovic.net